Winter League 2015 Round 4 Enniscorthy Sports Hub (Jan 10 2016)

Winter League 2015

Final Round

10th January 2016 Enniscorthy

 

Under 8 girls

 

  1. 1.     Eabha Keane                                                  DMP
  2. 2.     Leah Bolger                                                   Bree
  3. 3.     Stephanie O’Connor                                      EAC
  4. 4.     Lucy Power                                                    US
  5. 5.     Sarah Kirwan                                                 SBR
  6. 6.     Tara Murphy                                                 SBR
  7. 7.     Sarah OMahony                                             DMP
  8. 8.     Grainne Kelly                                                 Taghmon
  9. 9.     Roisin Reville                                                 Taghmon

10.Millie Stone                                                    Menapians

11.Erin Ryan                                                       Bree

12.Isabella Sheridan                                          SBR

 

Under 9 Girls

 

  1. Katie Doyle                                                    SBR
  2. Marbelys Fernandez                                     EAC
  3. Stephanie Deegan                                         SBR
  4. Layla Stafford                                                            DMP
  5. Lucia Goggins                                                            Menapians
  6. Lucy Whitty                                                   Taghmon
  7. Lilly Murray                                                   DMP

 

Under 10 girls

 

  1. Niamh Murphy
  2. Cliona Kearney                                              Men
  3. Aoife Byrne                                                    SBR
  4. Angelina Juddimon                                       Men
  5. Danielle Stone                                               DMP
  6. Abbie O’Brien                                                            EAC
  7. Cara Kelly                                                       DMP
  8. Orla Kelly                                                       Taghmon
  9. Georgia Wilson                                              EAC
  10. Aoife Barry                                                    US
  11. Becky Cashin                                                 Taghmon
  12. Chloe Berry                                                   US
  13. Sara Finn                                                        US
  14. Siofra Fenlon                                                 EAC
  15. Caoimhe Reville                                             Taghmon

 

 

 

Under 11 girls

 

  1. Orla Deegan                                                   SBR
  2. Sinead O’Reilly                                               Men
  3. Leona Berry                                                  US
  4. Orlaith Byrne                                                 SBR
  5. Ruby Murphy                                                            US
  6. Shauna Holloway                                          SBR
  7. Cara Corkery                                                 Men
  8. Aisling Ryan                                                   US
  9. Ellie O’Mahony                                              DMP
  10. Isabel Bawden                                               US
  11. Ellie Stafford                                                  DMP
  12. Caitlan Murray                                              DMP
  13. Mary Roe                                                       DMP
  14. Sarah Leahy                                                   Men
  15. Juno Clarke                                                    US

 

Under 12 girls

 

  1. Chloe O’Toole                                                            Taghmon
  2. Aoibhinn Mernagh                                        St Pauls
  3. Saidhbh Byrne                                               EAC
  4. Eimear Halpin                                                Men
  5. Rachel Gregg                                                 DMP
  6. Anoushka Nolan                                            Men
  7. Jane Sinnott                                                   DMP
  8. Ava Kearney                                                  Men

 

Under 13 Girls

 

  1. Danika Gilshinan                                           Men
  2. Aisling Kelly                                                   Taghmon
  3. Aoife O’Connor                                              DMP
  4. Emma Carr                                                     St pauls
  5. Erin Shannon                                                 US
  6. Clodagh Foran                                               US
  7. Ciara Dolan                                                    Men
  8. Ciara O’Connor                                              EAC
  9. Eve Byrne                                                      US
  10. Leah Meyers                                                  US
  11. Meadhbh Rogers                                           US

 

Under 14 Girls

 

  1. Roisin O’Reilly                                               Men
  2. Maeve Hayes                                                 St Pauls
  3. Hannah Kelly                                                 Taghmon
  4. Chanel O’Leary                                              St Pauls
  5. Suzie Brennan                                               Men
  6. Aisling Power                                                            US
  7. Cathriona Ryan                                             US
  8. Emily Forrestal                                              SBR
  9. Meadhb Whitty                                              US
  10. Aoife Nic Eochaidh                                        US
  11. Zara Murphy                                                 US

 

Under 15 girls

 

  1. Rebecca Bawden                                           US
  2. Alannah Byrne                                              US
  3. Joanne Kelly                                                   US

 

Under 16 girls

 

  1. Ciara Kelly                                                      US

 

Under 17 girls

 

  1. Elaina Browne                                               US

 

Under 8 boys

 

  1. Peter Stefanor                                               St Pauls
  2. Charlie Ryan                                                  Men
  3. Dara Stone                                                     DMP
  4. Jack McCormack                                            Men
  5. Alex Norval                                                    Men
  6. Ronan Corkery                                              Men
  7. Conor Corbet                                                 Men
  8. Enda Byrne                                                    SBR
  9. Conn Clarke                                                   US
  10. Piers Horgan                                                 SBR
  11. Aaron Monahan                                            Taghmon
  12. Rory Mulvaney                                              MEN
  13. Harry Purcell                                                 Men
  14. Tommy Ryan                                                 Men
  15. Hugo Morris                                                  EAC
  16. Ciaran Meyler                                                            Men

 

Under 9 boys

 

  1. Kevin O Mahony                                            DMP
  2. Ronan Shannon                                             US
  3. Sam Meyers                                                   US
  4. Patrick Pyne                                                   US
  5. Peter Kenny                                                   DMP
  6. Donnacha McCarthy                                     US
  7. Liam Murphy                                                 US
  8. Cilliam Browne                                              US
  9. Shane Devereux                                            EAC
  10. Luke Mulvaney                                              Men

 

Under 10 Boys

 

  1. Conn Mernagh                                               St pauls
  2. Jerry Sheridan                                               SBR
  3. Rob Stirling                                                    St Pauls
  4. Sean Lennon                                                  US
  5. Thomas Kirwan                                             SBR
  6. Leo Morris                                                     EAC
  7. Luca O’Connor                                              US
  8. Ben O’Toole                                                   Taghmon
  9. Jack Whitty                                                     taghmon
  10. Kevin Phelan                                                  US

 

Under 11 boys

 

  1. Meyles Hewlett                                              US
  2. Jay Hogan                                                       SBR
  3. Cosmo Hewlett                                              US
  4. James Hegarty                                               DMP
  5. Sean Rowley                                                  Bree
  6. Finn Kelly                                                       US
  7. Eoin Shannon                                                            US
  8. Caolin Costello                                               US
  9. Daragh Breen                                                            SBR
  10. David Kirwan                                                 SBR
  11. Patrick Monaghan                                         Taghmon
  12. Alex Rafferty                                                  DMP
  13. Ben Meyers                                                    US
  14. Joe Browne                                                    EAC
  15. Eoin Sinnott                                                   DMP
  16. Zalan Kovacs                                                 St Pauls
  17. Ryan Murphy                                                 US
  18. Daire Moynihan                                            SBR
  19. Ciaran McCarthy                                           US
  20. Robert McCrea                                              guest
  21. Brian Whitty                                                  US
  22. Luke Finn                                                       US
  23. Conor Redmond                                            US

 

Under 12 boys

 

  1. Aidan Shannon                                              US
  2. Conor Doyle                                      SBR
  3. Darragh Flannelly                             US
  4. Owen Lennon                                                US
  5. Oisin Mac Eochaidh                           US
  6. Sean barry                                         US
  7. Alex Gregg                                         DMP
  8. Jack Morris                                        EAC

 

Under 13 boys

 

  1. Adam O’Connor                                 US
  2. Joe Byrne                                           SBR
  3. Conor Holloway                                SBR
  4. Nathan Murphy                                 Men
  5. Conor Phelan                                     US

 

Under 14 boys

 

  1. Aaron Browne                                   US
  2. Cian Flanagan                                                US
  3. Conor Keane                                      DMP
  4. Cillian Corkery                                   Men
  5. Conor Murphy                                   US
  6. Ryan Kielthy                                      US
  7. Adam Leahy                                       Men
  8. Travis Phillips                                    US

 

Under 15 boys

 

  1. Adam Kehoe                                      DMP
  2. Josh Hogan                                        SBR

 

Under 16 Boys

 

  1. Tomas Breen                                     SBR
  2. Tony Roe                                           DMP

 

 

Star Awards:

 

U8       Eabha Keane

U9       Katie Doyle

U9       Kevin O’Mahony

U10     Niamh Murphy

U10     Conn Mernagh

U11     Myles Hewlett

U13     Danika Gilshinan

U13     Adam O’Connor

U14     Roisin O’Reilly

U14     Aaron Browne

 

Final club scores for league

 

  1. United Striders                                  1349
  2. SBR                                                     1698
  3. Menapians                                         1770
  4. DMP                                                    1871
  5. Taghmon                                            1975
  6. St Pauls                                               1984
  7. Enniscorthy                                       1997
  8. Bree                                                    2121

 

 

In all 264 athletes competed in the league

 

Well done to everyone

 

Thanks to everyone who helped at the events and to parents for their support.

 

 

 

 

 

Bookmark the permalink.

Leave a Reply