Winter League 2015 Round 3 Enniscorthy Sports Hub

Winter League 2015 Day 3

Enniscorthy

 

 

Girls u 8

 

  1. Eabha Keane                          DMP
  2. Sophie Griffin                                    US
  3. Chloe Casey                           Bree
  4. Grainne Kelly                         Taghmon
  5. Sarah O’Mahony                    DMP
  6. Leah Bolger                           Bree
  7. Sarah Kirwan                         SBR
  8. Millie Stone                            Menapians
  9. Isabella Sheridan                  SBR
  10. Erin Ryan                               Bree

 

U 8 Boys

 

  1. Mark Banville                                    Taghmon
  2. Peter Stefando                       St Pauls

 

  1. Darragh Stone                       DMP
  2. Ronan Corkery                      Menapians
  3. Enda Byrne                            SBR
  4. Oisin Larkin                           EAC
  5. Harry Purcell                         Menapians
  6. Rory Mulvaney                      Menapian

 

U 9 girls

 

  1. Katie Doyle                                  SBR
  2. Stephanie Deegan                       SBR
  3. Mabelys Fernandez                    EAC
  4. Lyla Stafford                                DMP
  5. Lilly Murrsay                               DMP   

 

U 9 boys

 

  1. Kevin O Mahony                    DMP
  2. Ronan Shannon                     US
  3. Jack O’Shea                            Adamstown
  4. Jacob Sumec                          St Pauls
  5. Liam Donohue                       Menapians
  6. Patrick Pyne                           US
  7. Cillian Browne                       US
  8. Eoin Dwyer                            Menapians
  9. Ryan KIrwan                          Menapians

 

U 10 girls

 

  1. Niamh Murphy
  2. Amy O’Brien                          EAC
  3. Abbie O’Brien                                    EAC
  4. Aoife Byrne                            SBR
  5. Chloe Berry                           US
  6. Danielle Stone                       DMP
  7. Siofra Fenlon                         EAC
  8. Orla Kelly                               Taghmon
  9. Angeleena Juddymon           Menapians
  10. Aoife Barry                            US
  11. Sarah Finn                             US
  12. Georgia Wilson                      EAC

 

U 10 Boys

 

  1. Conn Mernagh                       St Paul
  2. Jerry Sheridan                       SBR
  3. Rob Stirling                            St Pauls
  4. Sean lennon                           US
  5. Ben O’Toole                           Taghmon
  6. Tom Kirwan                           SBR
  7. Luca O’Connor                      US
  8. Donnacha McCarthy             US
  9. Kevin Phelan                          US                               
  10. Conal Dwyer                          Menapians

 

U 11 Girls

 

  1. Leona Berry                    US
  2. Sinead O’ Reilly                Menapians
  3. Orla Byrne                       SBR
  4. Shauna Holloway                        SBR
  5. Rachel Bowe                    SBR
  6. Ellie O Mahony                DMP
  7. Ruby Murray                   US
  8. Ellie Stafford                    DMP
  9. Ella DeLacey                    EAC
  10. Caitlin Murray                 DMP
  11. Cara Corkery                   Menapians

 

 

U 11 Boys

 

  1. Miles Hewlett                                     US
  2. James Hegarty                                   DMP
  3. Finn Kelly                                           US
  4. Cosmo Hewlett                                  US
  5. Caolan Costello                                  US
  6. Joe Browne                                        EAC
  7. Eoin Shannon                                                US
  8. Eoin Sinnott                                       DMP
  9. Darragh Breen                                  SBR
  10. Zalan Kovacs                                     St Pauls
  11. Daire Moynihan                                SBR
  12. Ciaran Carty                                       US
  13. Dannon Long                                     EAC
  14. Brian Whitty                                      US
  15. Luke Finn                                           US

 

U 12 Girls

 

  1. Claragh Keane                                   DMP
  2. Aoibhinn Mernagh                            St Pauls
  3. Chloe O’Toole                                                Taghmon
  4. Ciara Murphy                                                US
  5. Sadhbhe Byrne                                  EAC
  6. Emma O’ Leary                                  Menapians
  7. Ciara Burke                                        US

 

 

U 12 Boys

 

  1. Conor Doyle                                      SBR
  2. Darragh Flannelly                             US
  3. Owen Lennon                                                US
  4. Oisin McEochaidh                              US
  5. Sean Barry                                         US

           

U 13 Girls

 

  1. Danika Gilshinan                   Menapians
  2. Ciara Moore                           Guest SLOT
  3. Louise Doyle                          US
  4. Erin Shannon                         US
  5. Ciara Dolan                            Menapians                
  6. Eve Byrne                              US
  7. Shenice O’Reilly                     St Pauls                                  
  8. Emma Nolan                          Menapians

 

U 13 Boys

 

  1. Adam O’Connor   US
  2. Joe Byrne             SBR
  3. Conor Holloway  SBR
  4. Dean Gibney        SBR
  5. Nathan Murphy   Menapians
  6. Conor Phelan       US       

 

U 14 Girls

 

  1. Roisin O’Reilly                       Menapians
  2. Hannah Kelly                         Taghmon
  3. Maeve Hayes                         St Pauls
  4. Chanel O Leary                      St Pauls
  5. Muireann Deegan                 SBR
  6. Suzie Brennan                       Menapians
  7. Emily Forristal                       SBR
  8. Liadh Dwyer                          Menapians
  9. April Keeling                          Menapians
  10. Aoife Ni Eochaidh                 US
  11. Maeve Whitty                                    US
  12. Joely Elliott                             SBR
  13. Carmen Vidal                         US

 

U 14 boys

 

  1. Aaron Browne                             US
  2. Cian Flanagan                              US
  3. John Hennessy                            Menapians
  4. Conor Murphy                             US
  5. Joe Barret                                                DMP
  6. Ryan Keilthy                                US
  7. Alex Molloy                                  US
  8. Mikey Murphy                             US       

 

U 15 Girls

 

  1. Rebecca Bawden                               US
  2. Grace Costello                                   US       
  3. Grainne Flannelly                              US
  4. Allanah Byrne                                    US       

 

 

U 16 girls

 

  1. Katie Murphy                                     US

 

 

 

U 16 boys

 

  1. Padraig Bailey                                   US

                       

 

Team Scores  day 3:

 

us-341,   sbr-443,    men-463,  dmp-465,    st pa- 497   ennis- 501, tagh-503   bree-529,

 

 

total after 3 rounds     United Striders-989,   SBR-1275,    menapians- 1332,     DMP- 1424,    Taghmon- 1471, Enniscorthy  -1484,   St Pauls-1487    Bree-1594

 

 

Well done everyone

 

Bookmark the permalink.

Leave a Reply