Winter League 2015 Round 2 New Ross

Winter League 2015 Day 2

New Ross

Girls u 8

 

  1. Eabha Keane                          DMP
  2. Sophie Griffin                                    US
  3. Emily Kinsella                        SBR
  4. Sarah O’Mahony                    DMP
  5. Chloe Casey                           Bree
  6. Lea Bolger                             Bree
  7. Roisin Reville                         Taghmon
  8. Isabel Byrne                          SBR
  9. Millie Stone                            Menapians
  10. Isabella Sheridan                  SBR
  11. Erin Ryan                               Bree

 

 

U 8 Boys

 

  1. Tiernan Ruane                      Taghmon
  2. Mark Banville                                    Taghmon
  3. Aaron Monaghan                  Taghmon
  4. Darragh Stone                       DMP
  5. Ronan Corkery                      Menapians
  6. Oisin Larkin                           EAC
  7. Harry Purcell                         Menapians
  8. Conor Corbett                       Menapians
  9. Conor Byrne                          Menapians
  10. Rory Mulvaney                      Menapians

 

U 9 girls

 

  1. Katie Doyle                                  SBR
  2. Stephanie Deegan                       SBR
  3. Lucia Goggins                              Menapians
  4. Lucy Whitty                                 Taghmon
  5. Mabelys Fernandez                    EAC
  6. Moya Corbett                               US
  7. Ciabha Carthy                              EAC
  8. Lucy Power                                  US
  9. Lyla Brennan                               US
  10. Lilly Murray                                 DMP

 

U 9 boys

 

  1. Kevin O Mahony                                DMP
  2. Ronan Shannon                                 US
  3. Sam Meyers                           US
  4. Liam Donohue                       Menapians
  5. Donnacha McCarthy             US
  6. Liam Murphy                         US
  7. Cillian Browne                       US
  8. Eoin Doyle                             Menapians
  9. Shane Devereux                    EAC
  10. Callum Doran                                    Menapians
  11. Cillian Byrne                          Menapians
  12. Ryan KIrwan                          Menapians

 

 

U 10 girls

 

  1. Niamh Murphy
  2. Cliona Kearney                      Menapians
  3. Amy O’Brien                          EAC
  4. Aoife Byrne                            SBR
  5. Abbie O’Brien                                    EAC
  6. Siofra Fenlon                         EAC
  7. Chloe Berry                           US
  8. Daniella Stone                       DMP
  9. Georgia Wilson                      EAC
  10. Sarah Finn                             US
  11. Angeleena Juddymon           Menapians
  12. Caoimhe Reville                     Taghmon
  13. Hollie Byrne                           Menapians
  14. Clarissa O’Connor                 Menapians

 

U 10 Boys

 

  1. Conn Mernagh                       St Paul
  2. Jerry Sheridan                       SBR
  3. Rob Stirling                            St Pauls
  4. Sean lennon                           US
  5. Ben O’Toole                           Taghmon
  6. Luca O’Connor                      US
  7. Jack Whitty                             Taghmon
  8. Lee Carthy                             Menapians

 

U 11 Girls

 

  1. Sinead O’ Reilly                Menapians
  2. Orlaith Deegan                SBR
  3. Orlaith Byrne                   SBR
  4. Leona Berry                    US
  5. Ellie O’Mahony                DMP
  6. Shauna Holloway                        SBR
  7. Aisling Ryan                     SBR
  8. Nicole O’ Rourke             EAC
  9. Isabel Bawden                 US
  10. Cara Corkery                   Menapians
  11. Sarah Kenny                    DMP

 

U 11 Boys

 

  1. Miles Hewlett                                     US
  2. Finn Kelly                                           US
  3. Cormac Butler                                   SBR
  4. Eoin Shannon                                                US
  5. Zalan Kovacs                                     St Pauls
  6. James Whelan                                    Menapians
  7. Ben Meyers                                        US
  8. Darragh Byrne                                  SBR
  9. Ryan Murphy                                     US
  10. Finn Cullen                                         Menapians
  11. Dannan Long                                     EAC
  12. Ciaran McCarthy                               US
  13. Luke Finn                                           US
  14. Conor Redmond                                US
  15. Sean Kirwan                                      Menapians

 

U 12 Girls

 

  1. Aoibhinn Mernagh                            St Pauls
  2. Sadhbhe Byrne                                  EAC
  3. Eimear Halpin                                    Menapains
  4. Kelly Corbett                                      US
  5. Ciara Burke                                        US
  6. Emma O’ Leary                                  Menapians
  7. Jane Sinnott                                       DMP
  8. Anoushka Nolan                                Menapians
  9. Ava Kearney                                      Menapians

 

 

U 12 Boys

 

  1. Aidan Shannon                                  US
  2. Conor Doyle                                      SBR
  3. Darragh Flannelly                             US
  4. Owen Lennon                                                US
  5. Oisin McEochaidh                              US
  6. James Quinn                                       US
  7. James Whitty                                     Taghmon

 

U 13 Girls

 

  1. Danika Gilshinan                               Menapians
  2. Ciara Moore                           Guest SLOT
  3. Aisling Kelly                           Taghmon
  4. Aoife O’Connor                      DMP
  5. Clodagh Foran                       US
  6. Eve Byrne                              US
  7. Louise Doyle                          US
  8. Ciara Dolan                            Menapians
  9. Erinn Shannon                      US
  10. Maeve Rogers                                    US
  11. Leah Meyers                          US
  12. Emma Nolan                          Menapians

 

U 13 Boys

 

  1. Adam O’Connor   US
  2. Seamie Kavanagh            EAC
  3. Nathan Murphy   Menapians
  4. Denis Kinsella      SBR

 

U 14 Girls

 

  1. Roisin O’Reilly                       Menapians
  2. Aisling Power                                    US
  3. Maeve Hayes                         St Pauls
  4. Sarah O’Donohoe                  St Pauls
  5. Susie Brennan                       Menapians
  6. Emily Forristal                       SBR
  7. Medbh Whitty                        US
  8. Catriona Ryan                        US
  9. April Keeling                          Menapians
  10. Aoife Ni Eochaidh                 US
  11. Reann Berry                          US
  12. Carmen Vidal                         US

 

 

U 14 Boys

 

  1. Aaron Browne                             US
  2. Cian Flanagan                              US
  3. Patrick Doyle                               US
  4. Conor Murphy                             US
  5. Ryan Keilthy                                US
  6. Alex Molloy                                  US
  7. Adam Leahy                                 Menapians
  8. Travis Philips                               US
  9. Daniel Wickham                          US

 

U 15 Girls

 

  1. Anna Kavanagh                                 EAC
  2. Rebecca Bawden                               US
  3. Tara Doyle                                         Adamstown
  4. Grainne Flannelly                              US
  5. Allanah Byrne                                    US
  6. Joanne Kelly                                       US

 

 

U 15 Boys

 

  1. Josh Hogan                                        SBR
  2. Adam Kehoe                                      DMP
  3. Edward Kinsella                                SBR

 

U 16 girls

 

  1. Katie Murphy                                     US
  2. Ciara Kelly                                          US

 

U 16 boys

 

  1. Padraig Bailey                                   US
  2. Tomas Breen                                     SBR
  3. Aaron Russell                                                US

 

 

Scores from day 2:-

United Striders   318

SBR                     430

Menapians                   442

DMP                              486

Taghmon            488

Enniscorthy        492

St Pauls              509

Bree                     531

 

so after the first 2 days here’s how they add up

United Striders –           648

Sbr                       830

Menapians                   869

DMP                    959,

Taghmon            968,

Enniscorthy        983,

St Pauls              990,

Bree                     1065

Correction to last week,  Adam Kehoe of DMP won the under 15 boys, apologies for error

 

Well done everyone

 

Bookmark the permalink.

Leave a Reply