Relay Results: Mr Oil Juvenile B Championships 2015

RELAYS

 

U9 MIXED

Race 1

 

1st                   EAC                            Sean Hyland

                                                            Shane Devereux

                                                            Caoibhe Carty

                                                            Felicja Davis

 

2nd                  Bree                           Joanna Chapman             

                                                            Katy Nolan

                                                            Luke Carr

                                                            Leah Bolger

 

3rd                  DMP                          Lilly Murray

                                                            Calab Whitty

                                                            Ralph O Gorman

                                                            Michael Kent

 

 

Race 2

1st                  Mixed                        Harvey O Brien                 Taghmon

                                                            Jack O Shea                         Adamstown

                                                            Luke Renwick                    Menapians

                                                            Laura Lynn Whitty          Taghmon

 

 

 

2nd                  Mixed                        Hughie Doyle                     Craanford

                                                            Issy Kearney                      Menapians

                                                            Cian Pinnegar                    Craanford

                                                            Donnacha McCarthy       US

 

3rd                  Mixed                        Den Gorman                      Croghan

                                                            Oisin Hearns McDonagh            Croghan

                                                            Eva Nolan Whitney         EAC

                                                            Katlyn Redmond              EAC

 

Race 3

1st                   Adamstown                        Bobby McDonald

                                                            James Furlong

                                                            Laura O Gorman

                                                            Roisin McGabhann

 

2nd                  Mixed                        Jamie O Donnell                Craanford

                                                            Sarah Kirwan                     SBR

                                                            Pearse Murphy                 St Pauls

                                                            Amy Halligan                     St Pauls

 

 

U11 Mixed

Race 1

 

Gold               Mixed                        William Murphy               St Killians

                                                            Seána Holloway                SBR

Rachel Bowe                      SBR

David KIrwan                    SBR

 

Silver             Mixed                        Ava Kearney                      Menapians

                                                            Seána Gorman                   Croghan

                                                            James McCarthy               Croghan

                                                            Craig Andrews                  Bree

 

Bronze         Mixed                        Bridin Doyle                      Craanford

                                                            Cora O Donnell                  Craanford

                                                            Sean Pinnegar                   Craanford

                                                            Ronan Dove                       Kilmore

 

Bronze         Mixed                        Maeve O Neill                     Adamstown

                                                            Ryan Whelan                     Bree

                                                            Dylan Carr                          Bree

                                                            Eric O Gorman                   DMP

 

Race 2

 

Gold               Mixed                        Robbie Chapman              Bree

                                                            John Andrews                   Bree

                                                            Aoife McCabe                     Adamstown

                                                            Roisin Colfer                      Adamstown

 

Silver             Adamstown                        Donny McDonald            

                                                            Caragh McDonald

                                                            Grainne English

                                                            Abbie Carty Walsh

 

Bronze         Mixed                        Evan O Brien                      Kilmore

                                                            Irene O Hanlon                  Taghmon

                                                            Orla Kelly                            Taghmon    

                                                            Ben Myers                          US

Bronze         Mixed                        Caoimhe Reville                Taghmon

                                                            Joel Page                              Croghan

                                                            Jim Malone                         US

                                                            Luca O Connor                  US

 

Bronze         Menapians              Shannon Taylor   

                                                            Leah Taylor

                                                            Charlie Renwick

                                                            Sarah Leahy

 

Race 3

 

Gold               EAC                            Nessa Carty

                                                            Joe Browne

                                                            Ciabha Carty         

                                                            Joseph Grassick

 

Silver             St Annes                   Eoin Browne

                                                            Ellie Whelan

                                                            Amy Whelan

                                                            Jason McKevitt

 

Bronze         St Pauls                    Bowan Stafford

                                                            Amma Halligan

                                                            Ellen Murphy

                                                            Dean Goldsmith

 

Bronze         DMP                          Sofiat Katus

                                                            Lucy Quirke

                                                            Saoirse Doyle

                                                            Cormac Simpson

 

Bronze                                             Luke Whitty

                                                            Mary Rowe

                                                            Kathlyn Murray

                                                            Jessie Akinyemi

 

U13 Mixed

Race 1

 

Gold               Mixed                        Liam Whelan                     St Annes

                                                            Vicki Breen                                     St Annes

                                                            Kaci Blanch                         Taghmon

                                                            Sean Elliot Gibney            SBR

 

 

Silver             US                               Louise Doyle

                                                            Méadhbh Rogers

                                                            Adam O Connor

                                                            Leah Myers

 

Bronze         Mixed                        Craig Andrews                  Bree

                                                            Agata Faridi                        Bree

                                                            Katie Whelan                     Bree

                                                            Eoin Hynes                         Menapians

 

Race 2

 

Gold               Adamstown                        Donna Delahunty           

                                                            Aoibhinn Crean

                                                            Darragh Furlong

                                                            Oscar McGabhann

 

Silver             Mixed                        Shanise O Reilly                St Pauls

                                                            Ciara Martin                       St Pauls

                                                            Abie Gavin                          St Pauls

                                                            Val Whitty                           Taghmon

 

Bronze         Mixed                        Ryan Boland                      Groghan

                                                            Conor McCarthy               Croghan

                                                            Conor Holloway               SBR

                                                            Kate Freeman                    St Killians

                                                           

 

                                               

 

                                                           

 

 

Bookmark the permalink.

Leave a Reply